KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989197
nr 1398 9197
Nils Björklund
(1912-2005), Sverige
Oljemålning, "Pelargonian", blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 50x35cm, yttermått inklusive ram: 60x46cm
Nils Björklund, svensk bildkonstnär född i Rö 1912, död 2005 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:23:38
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Nils Björklund
Läs mer om Nils Björklund